Przygotuj dziecko na wiosnę – fishboard czy rolki?

Wiosna to czas, w którym wszystko budzi się do życia, a w tym nasza motywacja do ruchu! Aby zachęcić swoje dziecko do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu nie trzeba wiele. W zależności od ich zainteresowań, możesz rozważyć wyposażenie ich w sprzęt do fishboardingu lub jazdy na rolkach.

Deskorolka fiszka

W przeciwieństwie do tradycyjnej deskorolki, fiszki są mniejsze co pozwala na większą stabilność i łatwiejsze manewrowanie. Koła są również bardziej miękkie, zapewniając większą amortyzację podczas wykonywania skoków lub lądowania trików. Ale to nie tylko sprzęt do jazdy wyczynowej. Dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi i wadze można ją zabrać wszędzie, co czyni ją wygodnym środkiem transportu. Deskorolki fiszki są lekkie i kompaktowe, a także posiadają wiele wzorów, więc każde dziecko na pewno znajdzie coś dla siebie. Jest to świetna alternatywa dla roweru czy innych środków transportu w drodze do szkoły, do kolegi czy zajęcia.

Rolki

Alternatywnie, Twoje dziecko może wybrać jazdę na rolkach lub łyżwach. Ta aktywność jest znana od wczesnych lat 80. i nadal cieszy się popularnością wśród wszystkich grup wiekowych. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy wolą szybkość i zwinność. Rolki są dostępne w kilku różnych stylach zaprojektowanych dla różnych typów terenu, więc czy Twoje dziecko chce jeździć na rolkach po mieście czy po skateparku, na pewno znajdzie takie, które idealnie pasują do jego potrzeb! Dodatkowo, bez problemu kupisz wymarzone modele dla dziewczynek i chłopców (zobacz tu: https://movino.com/pl/rolki-dla-chlopcow /), ponieważ popularność rolek znów wzrasta! Jest to świetny trening, który poprawia kondycję, wzmacnia mięśnie, a także redukuje stres. 

Więc kiedy decydujesz, jaki sport chciałbyś, aby Twoje dziecko spróbowało tej wiosny – fiszka czy rolki? Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji rozważ najpierw ich zainteresowania i preferencje – jednak każda z tych form to świetny sposób na aktywne spędzanie czas na świeżym powietrzu!