Jak wybrać rower stacjonarny?

Nie musisz wcale wykupować karnetu na siłownię, który potrafi kosztować ponad sto złotych miesięcznie, jeżeli chcesz po prostu zacząć więcej się ruszać i pragniesz, by aktywność fizyczna stała się stałym elementem twojego życia. Nikt też nie zmusza cię do codziennego biegania, które zimową i jesienną porą bywa bardzo nieprzyjemne. Zamiast tego wszystkiego możesz zainwestować w jeden sprzęt, pozwalający na wypracowanie świetnej formy, doskonałej kondycji i sprawności. Jest nim klasyczny rower stacjonarny.

Jak wybrać rower stacjonarny, by się na nim nie przejechać?

Pierwsza kwestia, prawdopodobnie dla ciebie najważniejsza, to oczywiście cena sprzętu, która według ciebie powinna być jak najniższa. Rowery stacjonarne na szczęście nie należą do jakichś strasznie drogich sprzętów. Są dużo tańsze od bieżni czy orbitreków, dlatego spośród wszystkich występujących na rynku urządzeń cardio bywają zdecydowanie najtańsze. Sam musisz się zastanowić nad tym, ile chcesz przeznaczyć na nowy rower. Zajrzyj do swojego budżetu. Sprawdź stan swojego konta i ustal dokładnie, w jakiej sumie musisz się zmieścić. Najprostsze modele o podstawowych funkcjach zdołasz zakupić za kwotę nieprzekraczającą nawet dwustu złotych. Jeżeli jednak postanowisz wydać ciut więcej, czyli np. pięćset złotych, będziesz mógł pokusić się o wariant z dodatkowymi opcjami, dzięki którym zaczniesz lepiej kontrolować swoje postępy.

Zobacz rower stacjonarny w sklepie!

Zamiast jednak zastanawiać się nad tym wszystkim, najlepiej od razu w wolnym dniu udaj się do sklepu stacjonarnego z urządzeniami przeznaczonymi do ćwiczeń. W dużych marketach niektóre z tych sprzętów od razu będziesz mógł przetestować. Koniecznie skorzystaj z tej opcji. Sam wsiądź na różne modele rowerów i przyjrzyj się im dokładnie z bliska. Jak wybrać rower stacjonarny w taki sposób? Otóż w pierwszej kolejności zwróć uwagę na jego siodełko – czy jest miękkie, ale jednocześnie na tyle twarde i stabilne, abyś spokojnie mógł się na nim utrzymać. Następnie przyjrzyj się dodatkowym możliwościom sprzętu. Najlepiej sprawdzają się te rowery, które są wyposażone w nowoczesne funkcje, takie jak dodatkowe opory. Dzięki nim ćwiczysz ciężej i szybciej osiągasz zamierzone efekty. A o to w treningach powinno chodzić.

Warto mieć na pewno w domu przynajmniej jeden tego typu sprzęt do ćwiczeń. Jeżeli w twoim mieszkaniu pojawi się nowy rower stacjonarny, już nie znajdziesz żadnej wymówki do tego, by zrezygnować z treningu. Będziesz mógł jeździć nawet podczas oglądania telewizji. Połączysz tym sposobem przyjemne z pożytecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *