Fitness w dobrym wydaniu

Fitness to coś dobrego zarówno dla kobiet, jak również dla mężczyzn. Co prawda zdecydowana większość to kobiety. Jednak nie można powiedzieć, że są to tylko ćwiczenia dla nich przeznaczone. Są to takie ćwiczenia, które są doskonałe dla każdego, jeżeli tylko nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Nie można zapominać o tym, że należy zapoznać się z opinią lekarza, jeżeli tylko chorujemy na coś przewlekle, jesteśmy po urazie lub też jesteśmy w ciąży. Zanim jednak rozpoczniemy jakiekolwiek ćwiczenia przydać nam się może kilka rzeczy.

Trening fitness w domu

Po pierwsze mata, jeżeli w domu nie mamy odpowiedniego dywanu. Po drugie odpowiedni strój do ćwiczeń fitness. Przy tym drugim punkcie należy zatrzymać się na dłuższy czas, ponieważ chodzi tutaj nie tylko o wygodę, ale również o nasze bezpieczeństwo. Strój do ćwiczeń można podzielić na obuwie oraz na ubranie. W pierwszej kolejności obuwie, które w odpowiedni sposób powinno zabezpieczać nasze nogi przed wypadkami. Podeszwa antypoślizgowa, dzięki czemu nie będziemy się ślizgać jak na lodowisku w zimie. Po drugie odpowiednia konstrukcja buta uniemożliwiająca przekręcanie się nogi podczas różnych podskoków i innych ćwiczeń na macie. Nawet podczas biegu w miejscu można niefortunnie postawić nogę na ziemi. Warto pamiętać o tym i zakupić odpowiednie buty, które zapewnią nam wygodę, komfort oraz bezpieczeństwo. Jeżeli ktoś nam powie, że równie dobrze można ćwiczyć w samych skarpetkach lub na bosaka. Jeżeli mamy na myśli dynamiczne ćwiczenia cardio lub interwały, to jest w ogromnym błędzie. Tak samo jest zresztą w przypadku ćwiczeń siłowych. Jedynie przy jodze lub innych ćwiczeniach rozciągajacych można pomyśleć o tym, aby odstawić buty w kąt. W innych przypadkach buty zawsze należy mieć na nogach.

Co ubrać na trening?

Teraz ubranie. W przypadku pań przyda się przede wszystkim odpowiedni stanik sportowy, który sprawi, że biust nie będzie przeszkadzał podczas ćwiczeń. Co do reszty stroju, to wybór należy już do kobiet oraz do mężczyzn. Można zdecydować się na klasyczny dres lub można tez wybrać specjalne stroje sportowe uszyte z rozciągliwego materiału. Ważne, aby wybrać taki strój, który pozwoli naszej skórze oddychać podczas intensywnych lub bardziej spokojnych ćwiczeń. Rozciągliwy materiał przylega do naszego ciała (co nie zawsze jest lubiane przez wszystkich sportowców), a dresy są luźniejsze. Może to być nawet zwykły t-shirt, jeżeli ktoś nie chce inwestować w specjalne stroje. Ważne są jednak przede wszystkim odpowiednie buty zabezpieczające nasze nogi.