Jaki sport uprawiać?

Jeżeli chcesz być zdrowy, po prostu musisz się regularnie ruszać – innej opcji nie ma. Nic nie jest w stanie zastąpić systematyczniej porcji ruchu. Nawet idealnie skomponowana dieta, składająca się z samych wartościowych produktów, nie ustrzeże cię przed licznymi chorobami i schorzeniami, jeżeli połowę dnia będziesz spędzać przed komputerem w pracy, a drugą połowę na kanapie przed telewizorem. Znajdź więc dla siebie odpowiednią aktywność fizyczną i pozostań jej wierny. A jaki sport uprawiać, by najwięcej na tym zyskać? Możliwości masz tutaj nieskończone.

Sport – co wybrać?

Sam na pewno jesteś w stanie wymienić przynajmniej kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt odmiennych dyscyplin sportowych. Widujesz je w telewizji, czytasz o nich w Internecie i gazetach, a czasem zupełnie przypadkiem natrafiasz na placówki należące do klubów sportowych, dzięki którym dowiadujesz się o istnieniu kolejnych dyscyplin. Świadczy to jednocześnie o tym, że zdecydowanie masz w czym wybierać. Nie musisz robić czegoś, co nie sprawia ci żadnej przyjemności i nie daje ci satysfakcji. Nie zmuszaj się zatem do porannego biegania, jeżeli masz spore trudności ze zwleczeniem się z łóżka z samego rana i ciężko jest ci nawet wstać na czas do pracy. Rób to, co po prostu lubisz.

Sprawdź, co lubisz!

Przetestuj swoje możliwości i umiejętności w różnych warunkach i okolicznościach. Jeżeli do tej pory byłeś osobą raczej mało aktywną fizyczną, najpierw powinieneś skoncentrować się na zapoznaniu się z większością dyscyplin. Spróbuj też od razu ustalić swój cel. Na pewno wiesz już teraz, co chciałbyś mniej więcej osiągnąć. Załóżmy, że planujesz pozbyć się swoich zbędnych kilogramów. Jaki sport uprawiać zatem, aby przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej? W tym przypadku najlepszym wyborem okażą się wysiłki wytrzymałościowe, czyli tzw. cardio – bieganie, jazda na rowerze czy np. ćwiczenia na orbitreku. Jeśli natomiast wolisz popracować nad swoją muskulaturą, musisz koniecznie zapisać się na siłownię. Trenować możesz także w warunkach domowych. Zainwestuj po prostu w podstawowy sprzęt, by potem ćwiczyć w dowolnym momencie w ciągu dnia, w którym tylko nabierzesz na to ochotę.

Nie ma jednej idealnej dyscypliny dla każdego. Trendy obowiązują niestety również w branży sportowej. Zapewne jeszcze rok temu wszyscy namawialiby cię do uprawiania crossfitu, podczas gdy dziś oczy większości osób zwrócone są w stronę jogi i pilatesu. Nie podążaj jednak za tymi zmiennymi trendami, a znajdź taką dyscyplinę, w której będziesz w stanie rzeczywiście wytrwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *