Jak ćwiczyć, żeby schudnąć?

Idealny wygląd to coś, do czego dąży każdy z nas. Umięśnione ciało ułatwia nam znalezienie miłości. Zrzucanie kilogramów nagromadzonego tłuszczu to nie tylko poprawienie wyglądu zewnętrznego, ale również poprawa stanu zdrowia. Otyłość niesie za sobą ryzyko wielu chorób, takich jak np. zawał serca, miażdżyca i nadciśnienie. Nadmiar tłuszczu prowadzi do problemów ze stawami, co utrudnia wykonywanie codziennych czynności.

Jak często ćwiczyć, żeby schudnąć?

Na początku przygody z treningiem, często chcemy zbyt szybko osiągnąć upragniony cel, i przez to możemy się przetrenować. Może nas to zniechęcić do dalszych treningów. Dlatego na początku musimy sobie uświadomić, że nie możemy zrzucić kilku czy kilkunastu kilogramów w tydzień. Przez wiele lat gromadziliśmy nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie. Żeby się go pozbyć, musimy poświęcić przynajmniej kilka miesięcy. W początkowym okresie waga może szybko spadać, ponieważ ćwiczenia są szokiem dla naszego organizmu. Jednak z czasem coraz trudniej będzie nam tracić kilogramy.

Ile treningów tygodniowo robić?

Najlepiej wykonywać 3-4 treningi w tygodniu dla najlepszych efektów. Dzięki temu nasz organizm będzie miał czas na regenerację i rozbudowę mięśni. Żeby schudnąć, musimy wykonywać ćwiczenia siłowe, które zwiększą ilość tkanki mięśniowej w organizmie, a dzięki temu będziemy spalać więcej kalorii. Na początku możemy śmiało wykonywać ćwiczenia w domu. W tym celu warto zakupić podstawowy sprzęt, taki jak np. hantle, gumy gimnastyczne, drążek. Dzięki temu będziemy mogli wykonywać ćwiczenia na wszystkie partie mięśni. Najpierw skupmy się na budowaniu bazy na przyszłe treningi. Jeśli nigdy nie ćwiczyliśmy to możemy zacząć od ćwiczeń z masą własnego ciała. Należą do nich, pompki, przysiady, brzuszki, podciąganie na drążku, i wiele innych. Każde ćwiczenie możemy wykonywać w klasycznej wersji, bądź utrudnionej. Przykładowo mamy do wyboru pompki klasyczne. Jeśli jednak nie sprawiają one nam problemu i śmiało możemy zrobić 30-50 pompek w jednej serii, to możemy próbować robić pompki na jednej ręce lub z wyskokiem. Dzięki temu dostarczamy naszemu organizmowi bodźce do rozbudowy mięśni.

Zaczynając ćwiczyć musimy pamiętać, że sam trening nie przyniesie nam zaskakujących efektów. Kluczową rolę odgrywa dieta. Musimy ograniczyć ilość spożywanych kalorii, a dzięki temu będziemy chudnąć. Powinny spożywać odpowiednią ilość białka. Dzięki temu dostarczymy naszemu organizmowi budulec do rozbudowy mięśni. Dodatkowo możemy zakupić suplementy, które poprawią nasza regenerację, oraz pomogą spalać tłuszcz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *