Jak wybrać kask narciarski?

Mogłoby się wydawać, że kask nie jest aż tak ważnym elementem stroju narciarza, bo w końcu nawet ten najlepszy, idealnie skonstruowany nigdy nie zastąpi porządnych nart. A jednak nawet przy jego zakupie warto pamiętać o kilku kwestiach. Jak dobrać kask narciarski? W tym przypadku na pewno należy kierować się jego atestami bądź dodatkowymi certyfikatami, rozmiarem, a w końcowej fazie designem. Każdy doświadczony narciarz chce przecież odpowiednio prezentować się na stoku. Niby wygląd ubrań nie ma wpływu na umiejętności, ale jednak dużo przyjemniej zjeżdża się w świetnie skompletowanym stroju.

Kryteria wyboru kasku narciarskiego

Pierwszym kryterium wyboru będą atesty. Tak ważna rzecz jak kas, który służy do zabezpieczania głowy i newralgicznych partii ciała w trakcie jazdy, nie powinna być kupowana w podrzędnych i niesprawdzonych sklepach. A niektórych ludzi łatwo można tutaj oszukać. Czasami nawet w ogromnych hipermarketach i sieciowych sklepach trafiają się specjalne tygodnie bądź weekendy, w trakcie których sprzedawane są np. przyrządy i ubrania przeznaczone do jazdy na nartach. Kuszą zabójczo niskimi cenami. Kask dostępny w hipermarkecie może kosztować nawet kilkukrotnie mniej od tego znalezionego w specjalistycznym sklepie ze sportowym asortymentem. Mimo tego klient zyskuje na nim wyłącznie pieniądze i to pozornie. Taki kask rozlatuje się zwykle już po dwóch, góra trzech wypadach.

Jak dobrać kask narciarski, by idealnie pasował on do głowy?

Najlepiej byłoby go po prostu przymierzyć. Ciężko o to w przypadku zakupów online, dlatego ogólnie rzecz biorąc zaleca się zakup asortymentu sportowego w sklepach stacjonarnych. Nie każdy jednak ma czas i ochotę na to, by buszować po galeriach i punktach rozmieszczonych na długości całego miasta, aby kupić tylko jedną rzecz, czyli planowany kask. Czasem lepiej więc poszukać go przez Internet, a wymiary występujące na stronie sklepu dopasować do wcześniej wyciągniętych pomiarów. Koniecznie trzeba zmierzyć tutaj obwód głowy. Wystarczy to zrobić miarką krawiecką, owijając nią głowę tuż nad brwiami. Kask nie powinien być ani za luźny, ani za ciasny. Warto też zwrócić uwagę na modele regulowane, które w razie czego można szybko i łatwo skorygować.

Dobry kask do jazdy na nartach zapewnia przyjemną i przede wszystkim bezpieczną jazdą. W przypływie adrenaliny, podczas zjeżdżania ze stromych i zachwycających stoków, wiele osób zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, co nieraz kończy się tragicznymi wypadkami. Kask potrafi uchronić każdego przed podobnymi sytuacjami.