Masz kilogramy do zrzucenia? Zapisz się na trening EMS!

Ćwiczenia fizyczne i dieta pozwalają na zrzucenie nadmiaru kilogramów. Gdy szukasz skutecznego sposobu, by cieszyć się smukłą sylwetką, pomyśl o treningach EMS. To nowość na rynku fitness, którą warto poznać bliżej. Co warto wiedzieć na temat tego typu treningów?

Trening EMS – co to jest?

Termin EMS wywodzi się z języka anielskiego. Jest on rozwijany jako Electric Muscle Stimulation, co oznacza elektrostymulację mięśni.

Elektrostymulacja mięśniowa polega na dostarczaniu do mięśni impulsów elektrycznych. Są one generowane przez specjalne urządzenie EMS, które wyposażone jest w elektrody. Dzięki temu możliwe jest dostarczenie impulsów bezpośrednio do tkanki mięśniowej.

Dzięki elektrostymulacji mięśni można aktywować mięśnie do pracy. Wtedy dochodzi również do spalania kalorii, co pozwala na sprawne zrzucanie kilogramów i wymodelowanie figury.

Jak wygląda trening EMS?

Treningi EMS prowadzone są w klubach, które dysponują specjalnym sprzętem do ich prowadzenia. Wprawdzie w sklepach można obecnie kupić urządzenia do domowych treningów EMS, jednak nie są one tak efektywne jak te profesjonalne.

Tego typu treningi w klubach prowadzone są jako personalne. To oznacza, że nad każdym ćwiczącym czuwa jego trener personalny. To on dobiera odpowiedni rodzaj ćwiczeń i motywuje swojego klienta do dążenia do celu.

Podczas treningu ma się założoną na ciało specjalną kamizelkę z elektrodami, która przekazuje impulsy elektryczne bezpośrednio z urządzenia. Jednocześnie na ekranie urządzenia EMS można oglądać ruchy, jakie należy wtedy wykonywać.

Ćwiczenia EMS nie są szczególnie wymagające, co powoduje, że nie stanowią one wyzwania nawet dla osób początkujących. Wykonuje się wtedy najczęściej proste ćwiczenia, które nie stanowią obciążenia dla stawów. Z tego względu mogą korzystać z nich również osoby z nadwagą, otyłością, które często doświadczają problemów stawowych i mają też gorszą kondycję.

Więcej informacji dotyczących przebiegu treningów EMS można uzyskać na stronie internetowej intime.pl. InTime to jedna z największych sieci klubów prowadzących treningi EMS, która obecnie dostępna jest w wielu miastach w Polsce.

Jak często należy korzystać z treningów EMS?

Dużym atutem treningów wykorzystujących elektrostymulację mięśniową jest ich czas trwania. Jedna sesja treningowa to zaledwie 20 minut!

W trakcie 20 minut ćwiczeń EMS dochodzi do aktywacji ponad 90% aparatu mięśniowego oraz do spalenia nawet około 1300 kalorii. To powoduje, że jest to bardzo efektywny sposób ćwiczeń, ponieważ podobne efekty można by uzyskać dopiero po kilku godzinach spędzonych na siłowni.

Najczęściej zaleca się korzystanie z treningów EMS 1-2 razy na tydzień. Oczywiście, można również uzupełnić je o inne formy ruchu, na przykład spacer, pływanie, jazdę na rowerze, nordic walking, jogę.

Ile kosztuje skorzystanie z treningu EMS?

Największą wadą treningów EMS jest ich spora cena. Ile trzeba będzie zapłacić za tego typu treningi?

Zazwyczaj jeden trening EMS jest wydatkiem od 100 złotych do 200 złotych zależnie od wybranej oferty. Oznacza to, że miesięczny koszt treningów EMS będzie wynosić od około 400 złotych do nawet ponad 1000 złotych. Dokładne ceny można sprawdzić na stronach klubów prowadzących tego typu treningi.

Aby zapisać się na treningi EMS we Wrocławiu w studiu InTime, wystarczy wejść na stronę internetową https://www.intime.pl/trening-ems-wroclaw/ i skorzystać z zapisów online lub telefonicznie.

Studia prowadzące treningi EMS mogą też zaoferować swoim klientom specjalne pakiety, w ramach których można wykupić większą liczbę treningów w niskiej cenie!