Jak biegać – miejsce do biegania

Jedną z podstawowych zalet biegania jest możliwość uprawiania tego sportu niemalże wszędzie. Należy jednak pamiętać o kilku prostych wskazówkach, które pozwolą wybrać miejsca bezpieczne.

Odpowiednie obuwie

Bieganie to sport, który można wykonywać praktycznie bez żadnego sprzętu. Kluczowy wydają się tutaj tylko buty z odpowiednią amortyzacją. I tutaj przechodzimy do pierwszego punktu wyboru miejsca do biegania. Po pierwsze zadbajmy aby biegać po urozmaiconym terenie. Kolejne minuty spędzane w biegu, to setki uderzeń nóg o podłoże i spore obciążenie dla naszych stawów. Dlatego warto wybierać teren z naturalną amortyzacją. Należy unikać biegania tylko po asfalcie, ponieważ taki styl w największym stopniu niszczy nam stawy. Biegając wybierajmy na przykład ścieżki w lesie. Dzięki temu zapewnimy naszym stawom podczas biegu lepszą amortyzację ale także będziemy oddychać zdrowym powietrzem.

Ryzyko wypadku

Po drugie wybierajmy miejsca oddalone od ruchliwych ulic. Zmniejszy to w oczywisty sposób ryzyko wypadku podczas biegu ale także pozwoli na ograniczenie wdychania szkodliwych spalin. Podczas biegu oddychamy szybciej, co za tym idzie wdychamy także więcej spalin. Po trzecie dbajmy o nasze bezpieczeństwo. Szczególnie kobiety powinny po zmroku unikać ciemnych, nieprzyjaznych uliczek. W takiej sytuacji warto wyruszyć na wieczorne bieganie z partnerem, partnerką lub w grupie. Po czwarte wybierajmy miejsca gdzie ryzyko spotkania z dzikimi zwierzętami jest najmniejsze. Chyba nikt podczas biegu nie chciałby spotkać na swojej drodze dzikiego psa lub dzika. Pamiętajmy o tych kilka zasadach, a uczynimy z biegania długą przygodę.

micoach.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *