Jak skutecznie pozbyć się rozstępów?

Rozstępy mogą pojawić się w różnych partiach ciała, choć najczęściej występują na udach, brzuchu bądź piersiach. Zazwyczaj są one efektem odchudzania, ciąży czy po prostu starzenia się skóry. Choć nie wyglądają estetycznie, istnieje kilka sposobów, aby pozbyć się ich w stosunkowo krótkim czasie.

Karboksyterapia- na rozstępy i blizny

Doskonałym sposobem na pozbycie się nie tylko rozstępów, ale i blizn, jest karboksyterapia. Polega ona na wstrzykiwaniu małych dawek dwutlenku węgla, który przyspiesza mikrokrążenie i transport substancji odżywczych. Karboksyterapia sprzyja odbudowie włókien kolagenowych, działa też regenerująco na skórę. Aby osiągnąć pożądane efekty, należy wykonać od 6 do 12 zabiegów. Jest to nieinwazyjny sposób walki z rozstępami, dedykowany osobom w każdym wieku, bez względu na to, z jakiej przyczyny powstały.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Innym sposobem na walkę z nieestetycznie wyglądającymi rozstępami jest radiofrekwencja mikroigłowa. Zabieg wykorzystuje emisję fal radiowychktóre ogrzewają tkanki, powodując ich pobudzenie oraz bezpośrednią stymulację włókien kolagenowych. W efekcie zwiększa się produkcja kolagenu oraz elastyny. Wkłuwając mikroigły, specjalista w sposób kontrolowany uszkadza tkankę, przez co dochodzi do uaktywnienia całkowicie naturalnych procesów regeneracyjnych. Pomaga to zainicjować powstawanie nowych tkanek. Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala osiągnąć pożądane rezultaty już po 4-8 zabiegach. Dedykowana jest przede wszystkim kobietom, które borykają się z problemem rozstępów po ciąży. Może być wykonana w różnych partiach ciała, u kobiet w każdym wieku. Zabieg ten pozwala poradzić sobie zarówno ze świeżymi, jak i starszymi rozstępami o dowolnej wielkości.

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 okazuje się doskonałą alternatywą dla osób, które z jakichś powodów unikają zabiegów, wykonywanych z pomocą igieł. Laser frakcyjny ma za zadanie podgrzać wodę w komórkach, która odparowując, powoduje uszkodzenia tkanek. Oczywiście, mamy tutaj do czynienia z uszkodzeniem kontrolowanym, które wzmaga procesy regeneracyjne i produkcję kolagenu. Laseroterapia w walce z rozstępami okazuje się niezwykle skuteczna, jednak warto mieć świadomość, że bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się lekkie zaczerwienie i obrzęk skóry w miejscu, w którym została ona naświetlona. Nieprzyjemne efekty uboczne powinny zniknąć w ciągu kilku godzin, natomiast po wykonaniu 3-4 zabiegów możemy cieszyć się zadowalającymi rezultatami. Laser frakcyjny to stosunkowo szybki i bezbolesny sposób na pozbycie się rozstępów.

Sprawdź ofertę https://coco-time.pl/laser-frakcyjny-co%E2%82%82/.