Ile powinna kosztować rakieta tenisowa dla początkującego gracza?

Od 10 złotych do nawet ponad 2000 złotych – tyle trzeba zapłacić za rakietę do gry w tenisa. Jaki model będzie najlepszy dla początkującego gracza?

Osoby, które chciałyby rozpocząć grę w tenisa, muszą w pierwszym kroku zaopatrzyć się w odpowiednią rakietę tenisową. Asortyment modeli jest spory, na przykład może być to rakieta tenisowa Head, Babolat, Yonex, Wilson czy Prince, aby wspomnieć jedynie o paru z nich. O czym powinno się pamiętać przy je zakupie? Z jakim kosztem związany jest zakup dobrej rakiety do tenisa na start?

Rakieta tenisowa dla początkującego gracza – jaką wybrać?

W sklepach tenisowych, również w sklepie internetowym dotenisa.pl, na kupujących czekają setki modeli rakiet tenisowych. Wśród nich wiele rekomendowanych jest też dla graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę.

Wybierając odpowiednią rakietę dla początkującego tenisisty, warto przede wszystkim patrzeć na parametry jak:

  • Materiał – zaleca się używanie rakiet wykonanych z kompozytu grafitowego albo ze 100% grafitu, natomiast odradza się używanie rakiet aluminiowych.
  • Waga rakiety – w przypadku osób początkujących lepsze efekty daje nauka z użyciem lekkich rakiet tenisowych, ponieważ nie powodują one dużego zmęczenia ręki i uławia grę.
  • Balans rakiety – najczęściej wykorzystuje się rakiety z balansem na rączkę w stronę lekko neutralnego, ponieważ są one łatwiejsze w prowadzeniu.

Pod uwagę można też wziąć inne parametry, na przykład jak wielkość główki – polecana jest większa, czy długość rakiety – zwykle jest to rakieta o długości 68,5 cm (27 cali), ale osoby niższe mogą zdecydować się na rakiety krótsze.

Ile kosztują rakiety tenisowe?

Ceny rakiet tenisowych są zróżnicowane, dlatego też można spotkać się zarówno z markowymi modelami w cenie około 100 złotych, jak i z tymi dla profesjonalistów, które kosztują ponad 1000 złotych, a nawet 2000 złotych.

Przykładowo wtedy, gdy poszukiwana jest markowa rakieta tenisowa Head, dobre modele dla początkujących można zakupić w cenie już do około 150 złotych. Gdy poszukuje się nieco lepszej rakiety, można zwrócić uwagę na modele w cenie około 300-400 złotych.

Wobec tego markowe rakiety tenisowe wcale nie są związane ze sporymi kosztami i można kupić je również bez przepłacania. Takie atrakcyjne ceny czekają na kupujących między innymi w sklepie dotenisa.pl, który również bardzo często organizuje promocje.

Jak można zaoszczędzić na zakupie rakiety tenisowej?

Ceny rakiet tenisowych mogą być jeszcze niższe wtedy, gdy wybierze się przeceniony model lub kupi się rakietę w sklepie, gdzie cena jest najniższa. Jak znaleźć takie oferty?

Dzisiaj najlepszym sposobem na oszczędności jest zakupienie rakiety tenisowej w internecie. Sklepy online mogą zaoferować klientom dostęp do wielu modeli, również bardzo popularnych i często zamawianych, taniej niż w sklepach stacjonarnych. 

Dodatkowo przy zakupie rakiet online kupujących często mogą otrzymać dodatkowe zniżki, przykładowo przy zarejestrowaniu swojego konta w sklepie lub korzystać z atrakcyjnych wyprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.