Fitness dla każdego

Trzeba przyznać, że słowo fitness każdy z nas słyszy przynajmniej raz dziennie. Obecnie zapanowała moda na takie ćwiczenia. Dlaczego? Ponieważ coraz więcej znanych osób zaczęło ćwiczyć i namawiać inne osoby do tego, aby podnieść swoje ciało z wygodnej kanapy. Jednak czy to coś złego? Oczywiście, że nie.

Moda na fitness – dla każdego?

Trzeba przyznać, że w tym momencie moda na fitness jest czymś naprawdę dobrym, czemu można się poddać. Wystarczy tylko zaobserwować, że nadwaga oraz otyłość w ostatnich czasach zebrały wokół nas naprawdę bardzo duże żniwo, dzięki czemu ludzie zaczęli mieć ogromne problemy ze zdrowiem. Im większa nadwaga, im większa otyłość, tym większe problemy zdrowotne, które również mogą doprowadzić do…śmierci. Czy tego chcemy? Oczywiście, że nie. Dlatego ruszmy się i weźmy przykład nie tylko ze znanych gwiazd, ale również ze znanych trenerów personalnych zachęcających nas do aktywności w domu. Jeszcze wiele osób myśli, że fitness to tylko zorganizowane zajęcia na które nikt nie ma czasu, ponieważ ma bardzo dużo obowiązków na głowie. Nic bardziej mylnego. Każdy z nas może pozwolić sobie na ćwiczenia fitness w domu i to o każdej porze dnia. Przed pracą, po pracy, pomiędzy wykonywaniem jednych i drugich obowiązków.

Ruch to zdrowie – zapisz się na fitness

Może zamiast zalegać na kanapie i oglądać jakiś tam serial lepiej włączyć jakiś trening? I to na dodatek za darmo? Jeżeli przejrzymy możliwości internetu, to przekonamy się, że na jednym z popularnych serwisów można znaleźć bardzo dużą ilość takich treningów, które z powodzeniem wykonamy przy udziale butelki wody i kawałka podłogi. Nie potrzeba mieć żadnych specjalistycznych sprzętów. Czasem wystarczy mieć tylko dywan lub ręcznik, bez konieczności inwestowania w matę. Jednak możecie być przekonani do tego, że nowa aktywność sportowa spodoba Wam się na tyle, iż chętnie po jakimś czasie zainwestujecie w matę, aby móc wygodniej ćwiczyć w domu. Należy również dodać, że ćwiczenia fitness w domu nie są niczym skomplikowanym.

Bardzo często są to takie ćwiczenia, które każdy z nas poznał już kilkanaście lat temu na zajęciach z wychowania fizycznego. Klasyczne pajacyki, pajacyki ze skrzyżowanymi rękoma oraz nogami, pajacyki z pionowym unoszeniem rąk, zwykłe przysiady, przysiady z podskokiem, przysiady z naprzemiennym unoszeniem nóg, pompki w wersji damskiej lub męskiej, burpiess’s czyli wyrzut nóg do tyłu, burpiess bez podskoków, bieganie w miejscu, bieganie z wysoko uniesionymi nogami, bieganie i uderzanie stopami o pośladki – jest wiele takich ćwiczeń, które każdy z powodzeniem zrobi w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *