Konfiguracja telefonu jako routera

Technologie mobilne obecnie znajdują się w największej fazie rozkwitu. Nowoczesne smartfony wyposażone są w bardzo wiele przydatnych funkcji, które mają za zadanie ułatwić ich codzienne użytkowanie. Warto opowiedzieć nieco więcej o tym, jak zrobić router z telefonu. Kiedy może przydać się udostępnianie internetu z telefonu? Awaria internetu bywa sytuacją naprawdę kryzysową i może dopaść w nieoczekiwanym momencie. Funkcja routera w telefonie jest przydatna wszędzie tam, gdzie nie ma aktualnie dostępu do WiFi. Dlatego też doskonale sprawdzi się podczas podróży, wakacji, a także w razie problemów technicznych.

Jakie wymagania musi spełniać smartfon, który ma pełnić funkcję routera?

Warto podkreślić fakt, że nie trzeba dysponować najnowszym modelem smartfona, by zrobić z niego router. Telefon musi jedynie posiadać aktywną kartę SIM oraz mieć włączoną transmisję danych. Odpowiedź na to, jak zrobić router z telefonu, jest banalnie prosta. Otóż, istnieją trzy rozwiązania. Pierwszym z nich jest udostępnianie internetu przy pomocy hotspota WiFi. Wystarczy sprawdzić, czy posiadany model smartfona ma tę opcję. Po jej włączeniu każde urządzenie wyposażone w WiFi będzie mogło uzyskać dostęp do sieci za pośrednictwem smartfona. Aby zabezpieczyć dostęp do Internetu, warto nadać sieci skomplikowaną nazwę i hasło. Trzeba pamięć, że dostęp niepowołanych osób do udostępnianiej sieci może poskutkować kradzieżą danych oraz utratą bezpieczeństwa.

Warto nieco więcej opowiedzieć także o tym, że telefon może służyć jako router za pośrednictwem kabla. Wystarczy wyposażyć się w kabel micro USB i podłączyć telefon do komputera. W ustawieniach telefonu należy wybrać tehering przez USB– a następnie w laptopie połączyć się z wybraną siecią. Równie ciekawym rozwiązaniem jest udostępnianie internetu przy pomocy łącza Bluetooth. Funkcję Bluetooth posiadają obecnie praktycznie wszystkie dostępne na rynku smartfony i komputery, a nawet domowe telewizory.

Podsumowując, warto znać odpowiedź na pytanie, jak zrobić router z telefonu. Wszystko dlatego, że nieoczekiwany brak internetu może stanowić sytuację naprawdę kryzysową. Wiele osób korzysta z sieci przy wykonywaniu swoich obowiązków służbowych i chwilowa utrata łączności może być przyczyną niewykonania pracy na czas.

Na szczęście praktycznie każdy dostępny na rynku smartfon, może służyć w sytuacji kryzysowej jako router. Wystarczy zastosować jedno z trzech powyżej opisanych rozwiązań i cieszyć się dostępem do Internetu w każdym miejscu i o każdej porze.

Przeczytaj więcej na korpol.pl