Czym charakteryzuje się bateria bidonowa?

Odpowiednio dobrana bateria to w zasadzie klucz do sukcesu, jeżeli chodzi o między innymi wygodę korzystania z naszego roweru elektrycznego, na którą wpływ niewątpliwie ma umiejscowienie naszej baterii. Obecnie na rynku jednym z ciekawszych rozwiązań jest niewątpliwie bateria bidonowa. Dlatego też postanowiliśmy pokazać wam, dlaczego warto rozważyć jej montaż w waszym rowerze elektrycznym oraz z czym to się wiąże.

Jak sama nazwa wskazuje, bateria bidonowa jest montowana w miejscu, gdzie standardowo znajduje się miejsce na bidon, czyli na rurce biegnącej od gniazda suportu do naszego siodełka. Z tego też względu, jeżeli zdecydujemy się na ten typ baterii, to musimy się liczy z tym, że nasz bidon będzie umiejscowiony w innym miejscu. Rozwiązanie to jest szczególnie cenione przez osoby, którym zależy na tym, aby móc w czasie jazdy korzystać z bagażnika, lub które go po prostu nie mają. Co ciekawe, dobrej jakości zastaw montażowy baterii biodnowej posiada nie tylko niezbędne do montażu elementy, ale również specjalne zabezpieczenia antykradzieżowe. Mogą być nimi na przykład specjalna szyna, która po przekręceniu kluczyka uniemożliwia wyciągniecie baterii. Dobrej jakości baterie bidonowe mają również zabezpieczenia chroniące zarówno przed jej przeładowaniem, jak i również zbyt dużym rozładowaniem. Wielu z was zapewne zastanawia się, dlaczego jest to tak ważne? Podstawową kwestią jest tutaj żywotność naszej baterii- jeżeli będzie ona przeładowana lub nadmiernie rozładowana, to zacznie ona znacząco spadać, co z kolei będzie miało negatywny skutek w postaci obniżonego zasięgu naszego roweru. Dlatego też, jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup baterii bidonowej do naszego roweru elektrycznego, to nie warto kupować tanich zamienników, które nie zawsze mają tego typu zabezpieczenia, gdyż w ten sposób narażamy się na dodatkowe wydatki, które potrafią być naprawdę spore.

Bateria bidonowa może być doskonałą alternatywą w stosunku do innych rodzajów baterii przeznaczonych dla rowerów elektrycznych. Pamiętajmy jednak o tym, że aby dugo nam ona służyła, należy przestrzegać zaleceń producenta, do których należy między innymi ładowanie jej za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki elektrycznej. W przeciwnym razie narażamy się na różnego rodzaju przykre konsekwencje związane z ryzykiem uszkodzenia zarówno samej baterii (które może powstać na przykład z powodu zbyt wysokiego napięcia), jak i również silnika naszego roweru elektrycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.