Na co pomaga komora hiperbaryczna?

Komora hiperbaryczna to takie specjalistyczne. hermetyczne pomieszczenie, w którym pacjent zostaje zamknięty na określoną ilość czasu, by następnie zostać poddanym działaniu czystego tlenu. Tlen ten występuje tam pod zwiększonym ciśnieniem – dużo wyższym niż ciśnienie otoczenia. To sprawia, że znacznie większe jego ilości mogą przedostać się do tkanek.

Komora hiperbaryczna – Warszawa Ursynów

Komora hiperbaryczna Warszawa to jedna z nowocześniejszych metod leczniczych w stolicy, którą stosuje się zarówno u pacjentów dorosłych, jak i u dzieci. W przypadku maluchów możliwe jest zastosowanie komory dwuosobowej, w której umieszcza się małego pacjenta wraz z jego rodzicem (dla jego komfortu). Terapia hiperbaryczna przydaje się w leczeniu wielu schorzeń.

Pomoc dla skóry

Jeżeli skóra ma dobrze wyglądać, musi być odpowiednio dotleniona. Powinna samodzielnie efektywnie się oczyszczać, bo toksyny zawsze uwidocznią się na jej powierzchni, który to cel można osiągnąć poprzez usprawnienie procesów metabolicznych zachodzących w całym organizmie. W wyniku zastosowania komory hiperbarycznej w Warszawie wszystkie tkanki skóry otrzymują znacznie więcej tlenu niż w normalnych warunkach i pod jego wpływem mogą aktywnie się regenerować oraz odbudowywać i naprawiać. Terapia tego rodzaju działa na trudno gojące się rany, zmarszczki oraz trądzik. Szczególnie często jest wykorzystywana właśnie w przypadku trądziku.

Leczenie migren

Naukowcy wciąż nie wiedzą do końca, jaka jest przyczyna migren. Oczywiście mogą się one nasilać i pogłębiać pod wpływem różnych czynników (np. hałasu, intensywnych zapachów czy emocjonujących przeżyć), jednakże nie jest znany mechanizm doprowadzający do samego powstania przerażająco silnego bólu głowy. Na szczęście chorzy nie muszą już wcale cierpieć. Jeżeli nawet silne tabletki nie radzą sobie z przypadłością, warto uciec się do mniej konwencjonalnych rozwiązań i sprawdzić, jak na migreny zadziała komora hiperbaryczna. Poprzez usprawnienie przepływu krwi doprowadzi ona większą ilość tlenu bezpośrednio do tkanki mózgowej. Innym korzystnym efektem będzie wyraźne obkurczenie naczyń krwionośnych występujących w obrębie głowy. Rezultat? Ból głowy albo zniknie albo przynajmniej wyraźnie się osłabi, a efekt będzie odczuwalny po naprawdę krótkim czasie – zaledwie kilkunastu minutach.

Narzędzie dla sportowców

Jak się okazuje komora hiperbaryczna nie tylko leczy występujące już dolegliwości, ale może także usprawnić dobrze działający organizm, pomagając tutaj przede wszystkim tym osobom, które zawodowo uprawiają różne dyscypliny sportowe. Sportowcy mają zresztą dużo większe zapotrzebowanie na tlen niżeli „zwykli” ludzie. To dzięki niemu ich tkanki kostne i tkanki mięśniowe mogą dużo szybciej i efektywniej (czyli po prostu lepiej) się regenerować. Tak jak to już zostało powiedziane, terapie hiperbaryczne wspierają przy okazji procesy metaboliczne, co też przekłada się na korzystniejszą regenerację. Efekt jest taki, że sportowiec może szybciej wracać do formy i to nawet po bardzo ciężkich treningach, a jeśli korzysta z terapii hiperbarycznej w sposób systematyczny, wyraźnej poprawie ulega także jego ogólna wydolność.

Podsumowanie

Komora hiperbaryczna na pierwszy rzut oka może wyglądać wręcz przerażająco, jednakże odbywająca się w niej terapia jest całkowicie bezbolesna i komfortowa dla pacjenta, dlatego warto się do niej przekonać. Pojedyncza sesja trwa zwykle godzinę do 90 minut. Dla uzyskania pełnych rezultatów zaleca się skorzystać z pełnej sesji terapeutycznej, na którą na ogół składa się ok. 10 zabiegów lub więcej (liczba ta zależy od schorzenia i jego poziomu zaawansowania).